• 10 lat gwarancji¹
  • Darmowa wysyłka od 250 zł
  • Ponad 1 milion zadowolonych klientów
  • Elastyczne opcje płatności

Informacje o drewnie

minus-circle plus-circle Jakiego drewna używa firma Wickey?

Impregnowane drewno Wickey z sosny i świerku pochodzi z naturalnych i zrównoważonych upraw i zapewnia wyjątkową trwałość w zastosowaniu na zewnątrz. Nadaje naszym produktom solidne podstawy, które zapewniają wesołą i bezpieczną zabawę.

minus-circle plus-circle Czy pęknięcia, sęki i zielone przebarwienia w drewnie są normalne?

Drewno jest produktem naturalnym i żadne drzewo nie jest takie samo. Dlatego małe pęknięcia i sęki są całkowicie normalne. Zgodnie z normą DIN 4074 statyka drewna nie jest podatna na pęknięcia mniejsze niż jedna czwarta długości lub grubości belki - wręcz przeciwnie, pokazuje nawet, że drewno nadal pracuje!

minus-circle plus-circle Dlaczego drewno często zmienia swoją objętość?

W przypadku przechowywania w szczególnie wilgotnych lub suchych warunkach drewno może nieznacznie się rozciągnąć lub skurczyć. To jest nie tylko nieszkodliwe, ale też dobre, ponieważ drewno w taki dobry sposób reaguje na wpływ czynników atmosferycznych i środowiskowych.

minus-circle plus-circle Mój plac zabaw ma zielonkawe / białe plamy. Czy to jest pleśń?

Jeżeli produkt Wickey ma niewielkie białe lub zielonkawe przebarwienia, nie jest to powód do niepokoju. Może zdarzyć się, że sól z drewna lub środka impregnującego gromadzi się i wystąpi na powierzchni. Plamy te można zignorować. Jeśli jednak będą Tobie przeszkadzały, można w tych miejscach nieco zeszlifować.

minus-circle plus-circle Co to oznacza, że drewno jest impregnowane ciśnieniowo?

Nasze drewno zapewnia wieloletnią radość z zabawy i aby to móc zagwarantować, konserwujemy je. W tym celu impregnujemy je podczas procesu ciśnieniowego. W tym przypadku w drewno wtłaczane są pod wysokim ciśnieniem sole ochronne. Skutkuje to długotrwałą ochroną drewna przed insektami, grzybami, zgnilizną oraz przed skutkami stałego kontaktu z ziemią i wodą.

minus-circle plus-circle Moje drewno jest wilgotne, czy to normalne?

Generalnie wilgoć nie jest powodem do zmartwienia: z doświadczenia wynika, że może trochę potrwać, zanim wilgoć powstająca podczas procesu impregnowania całkowicie wyparuje z drewna. Ważne jest tylko, aby drewno rozpakować natychmiast po dostarczeniu i do momentu budowy przechowywać w suchym miejscu.

minus-circle plus-circle Czy plac zabaw należy lazurować i jaki rodzaj powłoki drewna jest odpowiedni?

Nie ma potrzeby dodatkowo lazurować lub lakierować naszego drewna. Dzięki odpornej na działanie wody impregnacji ciśnieniowej jest ono zabezpieczone w najlepszy sposób przed działaniem wody i pogody. Jeśli nadal chcesz szkliwa ochronnego, możesz oczywiście potraktować drewno specjalną trwałą farbą ochronną lub szkliwem, które jest certyfikowane zgodnie z DIN EN 71 część 3. Szkliwa te są nieszkodliwe dla dzieci i środowiska.

minus-circle plus-circle Czy drewno można malować lub lakierować?

Jeśli chcesz nieco odświeżyć lub zmienić swój plac zabaw, można to zrobić! Aby zachować gwarancję, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie: Należy stosować wyłącznie powłoki ochronne otwierające pory drewna i środki chroniące trwałość drewna, które posiadają certyfikat zgodny z normą DIN EN 71 część 3. Farby te są nieszkodliwe dla Twojego dziecka i zostały sprawdzone pod kątem przydatności zastosowania dla dzieci.
Wskazówka: Przed malowaniem wyszlifuj drewno papierem ściernym. Na szorstkiej powierzchni farby nie tylko ma lepszsą przyczepność, ale dzięki temu usuniesz także zanieczyszczenia na drewnianej powierzchni.

minus-circle plus-circle W jaki sposób mogę zapobiegać zielonkawym plamom?

Ze względu na ciśnieniową impregnację naszego drewna i ciągłą pracę drewna może się zdarzyć, że w niektórych miejscach pojawią się ślady soli. Ślady te można po prostu zeszlifować albo po prostu zostawić, jeśli to nie przeszkadza.

minus-circle plus-circle Jak zapobiegnę kurczeniu i rozkurczaniu się drewna?

Jeśli drewno będzie wilgotne lub było długo przechowywane, może się zdarzyć, że zmieni się jego objętość. Aby tego uniknąć, należy je wysuszyć i nie przechowywać zbyt długo. Ponadto nie chcesz przecież, aby Twoje dzieci zbyt długo czekały na swój nowiutki plac zabaw Wickey, prawda?

Ładuję...

Porównaj Produkty

chevron-right