Montaż i bezpieczeństwo

Gdzie mogę znaleźć instrukcję montażu placu zabaw Wickey?

Instrukcję montażu dostarczymy wraz z zamówieniem w załączonej torbie śrubowej. Jeśli, wbrew oczekiwaniom, nie zostanie uwzględniony, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta za pośrednictwem [email protected], a my wyślemy Ci go ponownie.

Ile potrzeba średnio czasu na budowę placu zabaw?

Na podstawie doświadczenia budowa przy udziale pomocnej pary rąk i dzięki szczegółowej instrukcji montażu idzie całkiem szybko - Pi razy oko i zależnie od zręczności manualnej, potrzebujesz na nasze mniejsze wieże około 6 godzin pracy bez kotwienia. Dla większych wież, polecamy zaangażować dwóch pomocników. Wtedy potrzebujecie około 8 godzin pracy. A kiedy już Twoi przyjaciele są w pobliżu, mogą zostać rownież na wspólnej kolacji. Brakuje Ci czasu na samodzielne ustawienie placu zabaw? W Niemczech (z wyłączeniem wysp), Belgii i Holandii oferujemy usługę montażową.

Czy do montażu potrzebne są dodatkowe materiały?

Deski i słupki są upiłowane na gotowo, wymagane śruby z nakrętkami są częścią dostawy. Do montażu potrzebujesz następujących narzędzi:

Wkrętarka Poziomica Gumowy młotek Kątownik Zestaw kluczy nasadowych

Wskazówka: Podczas dołączania dostarczonych śrub należy użyć właściwego rozmiaru wiertła, aby zapobiec przedwczesnej rdzy i uszkodzeniom.

Kiedy należy skontaktować się z serwisem montażowym?

Zanim skontaktujesz się z serwisem montażowym upewnij się, że dostarczone zamówienie jest kompletne i bez wad. To zaoszczędzi Tobie wysiłek, czas i pieniądze a Twoi pomocnicy będą mogli spokojnie iść do pracy.

Czy można zbudować plac zabaw w sposób inny niż podany w opisie?

Dobre samopoczucie i bezpieczeństwo bawiących się dzieci są zawsze najważniejsze dla Ciebie jako rodzica oraz dla nas. Z tego powodu zalecamy budowanie naszych placów zabaw zgodnie z instrukcją montażu. Chociaż prawie wszystkie nasze place zabaw są skonstruowane i zaprojektowane w taki sposób, aby można je było ustawić w odwrotnej kolejności, budowa zgodna z instrukcją montażu pozwala uniknąć niebezpieczeństw.

Jak mam zamocować przyłącze wody na mojej zjeżdżalni?

W celu montażu potrzebna jest wiertarka z wiertłem o średnicy 4 mm i długości minimalnej 5 cm. Ponadto potrzebny będzie drobny papier ścierny w celu zeszlifowania nadmiaru po wierceniu powstałego na wierzchniej stronie zjeżdżalni. W celu podłączenia niezbędny będzie półcalowy wąż oraz opaska zaciskowa do zabezpieczenia.

Uwaga: Należy zwrócić uwagę, aby nasze falowane zjeżdżalnie 175 cm, 220 cm i 300 cm wyposażone były w przyłącze wody.

Z tyłu zjeżdżalni znajduje się rura przyłączeniowa, która oznacza miejsce podłączenia wody. Wiertarkę należy prowadzić od dołu przez rurkę i w ten sposób rozpocząć nawiercanie otworu. Powstające w ten sposób krawędzie można usunąć nakładając końcówkę wiertła. Pozostałe wióry można ostrożnie zetrzeć delikatnym papierem ściernym.

Wskazówka: podczas szlifowanie nie należy używać zbyt dużego nacisku, aby unkinąć postawania rys na zjeżdżalni. Następnie należy przykręcić półcalowy wąż do rurki przyłączeniowej i zamocować go przy pomocy opaski zaciskowej. I już można rozpocząć wodne zabawy!

Jakie podłoże potrzebne jest do placów zabaw Wickey?

Plac zabaw Wickey należy najlepiej zbudować na równej powierzchni. Powierzchnia trawiasta lub piaszczysta z odpowiednią ilością miejsca wokół są w tym celu adekwatne. W przypadku twardego podłoża zalecane jest wyłożenie mat chroniących w razie upadku.

Czy plac zabaw powinien być przymocowany do podłoża?

Nawet jeśli Twój plac zabaw zdaje się być stabilny i bezpieczny: aby zapewnić bezpieczeństwo Twoim dzieciom zalecamy, aby każdy plac zabaw zakotwiczyć do podłoża. Dzięki zakotwiczeniu jeszcze bardziej podniesiesz stabilność placu zabaw lub huśtawki! Wszystkie kotwy przykręcone są do słupków ścianki wspinaczkowej i w zależności od wybranego rodzaju kotwy - nie są widoczne z zewnątrz. Ogólnie zalecamy zakotwiczenie w podłożu każdego słupka placu zabaw prowadzącego do podłoża. Drabinki i ścianki wspinaczkowe należy także zamocować 2 kotwami. 

Wskazówka:
nasze kotwy kątowe nadają się idealnie do każdego placu zabaw

Które kotwy najlepiej się nadają do montażu i czy są one dołączone do zamówienia?

Kotwy należy zamówić dodatkowo do Twojego placu zabaw. Oberzyj stronę internetową Twojego produktu: tam podajemy informacje dotyczące rodzaju i ilości kotw, które zalecamy do Twojego placu zabaw.

  Kotwa wkręcana Kotwa Safety Kotwa naroźna
  Kotwa wkręcana Kotwa Safety Kotwa naroźna
Belki kwadratowe / Drabinki pochyłe
Słupki huśtawki
Słupki okrągłe
Seria Tiny/Flyer
Seria Smart/Prime
Luźna, piaszczysta ziemia (zawsze zabetonować)
Twarde podłoże kamieniste
Wskazówki do montażu Prosty montaż

Do wkręcenia lub zabetonowania
Prosty montaż*

Do zabetonowania
Prosty montaż*

Do zabetonowania
Stabilność Stabilnośc i bezpieczeństwo (Standard) Stabilnośc i bezpieczeństwo (Premium) Stabilnośc i bezpieczeństwo (Premium)

*Zalecenie: Do zamocowania po wewnętrznej stronie, Kotwa niewidoczna z zewnątrz

Czy potrzebuję planu fundamentów, aby ustawić plac zabaw?

Plan fundamentów nie jest konieczny, ponieważ plac zabaw najpierw należy całkowicie zmontować, a następnie zabetonować w docelowym miejscu.Zobacz pytanie: "Jak zakłada się podstawowy szkielet i jak należy zabetonować kotwy?", aby uzyskać więcej informacji na temat budowy szkieletu.

Jak zakłada się podstawowy szkielet i jak należy zabetonować kotwy?

W przypadku osadzania kotew w betonie/montażu podstawowego szkieletu należy postępować w następujący sposób:

 • Zamontuj podstawowy szkielet i ustaw go w docelowym miejscu. Zwróć przy tym uwagę na odległości bezpieczeństwa podane w instrukcji montażu.
 • Zaznacz miejsca na słupki, tam, gdzie ma stać podstawowa konstrukcja. Przesuń podstawowy szkielet tak, aby można było wykopać wszystkie otwory.Uwaga: otwory powinny mieć około 70 cm głębokości i około 30 cm średnicy.
 • Zamontuj kotwy po wewnętrznej stronie słupków.
 • Zmontuj podstawowy szkielet i ustaw go w docelowym miejscu.
 • Plac zabaw musi być wypoziomowany. Aby to ułatwić, użyj kamieni lub drewnianych klinów.
 • Wlej gotowy beton do otworów, aż będą wypełnione do ok. 60 cm. Upewnij się, że tylko kotwy są pokryte betonem, a słupki są odsłonięte.
 • Po wyschnięciu betonu resztę można uzupełnić ziemią.

Upewnij się, że słupki wsporcze placu zabaw mają kontakt z podłożem podczas betonowania. Prawidłowe zakotwienie jest niezbędne dla stabilności Twojego placu zabaw i pomaga uniknąć niebezpieczeństwa. Dodatkowo chroni śruby przed przedwczesnym rdzewieniem.

Czy konieczne jest wstępne nawiercenie otworów na śruby?

Po wyschnięciu drewna na częściach placu zabaw zalecamy wstępne nawiercenie otworów przed wkręceniem wkrętów. W ten sposób można zminimalizować ryzyko powstawania pęknięć. Ponadto zapobiega to uszkodzeniu stopu śrub i przedwczesnemu rdzewieniu.

Czy podczas budowania muszę uwzględnić odstęp bezpieczeństwa?

Przeszkody, takie jak drzewa, żywopłoty lub mury przeszkadzają nie tylko podczas zabawy, ale stwarzają także duże ryzyko obrażeń. Dlatego zalecamy zastosowanie odstępu bezpieczeństwa minimum 2 metrów wokół całego placu zabaw, aby zagwarantować niczym niezakłóconą radość z zabawy. Każdorazowo punktem odniesienia powinien być najdalej wysunięty punkt lub słupek placu zabaw lub huśtawki.

Ile mat ochronnych potrzebuję i gdzie należy je umieścić?

Aby zredukować ryzyko obrażeń zalecamy wyłożenie mat ochronnych. Nasze maty ochronne mają wymiary 50x50 cm. Zalecamy ułożenie minimum

 • 2 sztuki na każdą zjeżdżalnię
 • 4 sztuki na każdą ściankę wspinaczkową lub drabinkę
 • 4 sztuki pod każdą liną wspinaczkową lub siecią do wspinaczki
 • 4 sztuki pod każdą drabinką linową
 • 6 sztuk pod każdym siedziskiem huśtawki

 

Czy w moim kraju jest dostępny serwis montażowy Wickey?

Aktualnie nasz serwis montażowy Wickey dostępny jest w Niemczech, Belgii i Holandii (z wyłączeniem wysp).

Czy jest alternatywa dla serwisu montażowego firmy Wickey?

Zapytaj po prostu wśród przyjaciół lub znajomych. Może znajdzie się pośród Was utalentowany majsterkowicz. Oczywiście możesz popytać także u zaufanego ogrodnika. Zazwyczaj oferują oni usługi montażowe zabawek ogrodowych.

Ładuję...

Porównaj Produkty