Wickey Wonderland - Zamów teraz i przeżywaj niekończące się przygody!

Informacje dotyczące kategorii

Czy te artykuły można zakupić tylko online?

Ponieważ prowadzimy nasz biznes tylko online, sprzedajemy produkty wyłącznie przez Internet. Nasza porada: zaglądaj często na naszą stronę na Facebooku. Regularnie zaskakujemy naszych klientów świetnym akcjami rabatowymi!

Czy są jakieś katalogi lub broszury dotyczące urządzeń do zabawy?

Ponieważ leży nam na sercu dobro środowiska, nie używamy katalogów papierowych. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wszystko, czego potrzeba, aby stworzyć idealne miejsce do zabawy dla Twoich dzieci.

Czy macie jakiś salon wystawowy?

Salon wystawowy nie jest obecnie planowany. Jeśli jednak będziesz przejeżdżać w pobliżu, zapraszamy. Zobaczysz różne place zabaw ustawione na terenie naszego zakładu. Możesz także spojrzeć na naszą stronę z opiniami klientów na temat naszych placów zabaw.

Czy urządzenia do zabawy Wickey są również przeznaczone do użytku publicznego?

Aby dobrze wyposażyc place zabaw, szkoły, oraz przedszkola oferujemy także urządzenia przeznaczone do użytku publicznego. Nasze wieże do zabawy PRO i Hy Land spełniają europejską normę EN-1176 i są odpowiednie do użytku w miejscach publicznych. Więcej urządzen do użytku publicznego znajdziesz tutaj: Publiczne place zabaw

Czy któreś z urządzeń do zabawy Wickey wymagają pozwolenia na budowę?

Ponieważ przepisy mogą się różnic nie tylko na szczeblu miedzynarodowym, ale również regionalnym, polecamy uzyskać informacje dotyczącą aktualnych przepisów w lokalnym inspektoracie budowlanym.

Jeśli nie będę już planował używać urządzenia do zabawy, jak mogę je zutylizować?

Po demontażu zwróć uwagę na prawidłową utylizację. W swoim urzędzie miasta lub gminy dowiesz się, gdzie możesz zutylizować impregnowane drewno.

Czy urządzenia do zabawy Wickey wymagają regularnej konserwacji/kontroli?

Jak przy każdym użytkowaniu, również przy naszych wieżach zabaw mogą pojawić się oznaki zużycia. Dlatego polecamy, regularne sprawdzanie dokręcenia śrub, a także zamocowania desek i akcesoriów.

Jak mogę rozszerzyć mój plac zabaw?

Spokojnie rozejrzyj się w naszym sklepie internetowym. Oferowane tam akcesoria można bez problemu zamontować na każdym placu zabaw. Poszczególnych modułów rozszerzeniowych do placów zabaw nie można obecnie zamówić osobno (dodatkowo).

Jakie artykuły powinienem dodatkowo zamówić?

Na pewno kotwy do zabetonowania w podłożu. Są one niezbędne do zapewnienia solidnego osadzenia placu zabaw i huśtawki oraz możliwości pełnego skorzystania z 10-letniej gwarancji na drewno. W razie zakupu naszych kotew gwarancja obejmuje także wszystkie elementy drewniane. W pozostałych przypadkach obowiązuje dwuletnia rękojmia. Więcej informacji na temat zakresu gwarancji oraz reklamacji z jej tytułu znajduje się w naszym oświadczeniu gwarancyjnym.

Jakie wysokości podestów są dostępne i czym się kierować przy wyborze?

W Wickey znajdziesz place zabaw i domki o różnych wysokościach podestu. To, który plac zabaw będzie idealny dla Ciebie, zależy zawsze od Twoich wymagań i życzeń. Czy Twój ogród jest raczej mały, a dzieci dopiero zaczynają się wspinać i huśtać? Być może wystarczy wieża z wysokością podestu 90 cm lub 120 cm i krótszą zjeżdżalnią. Duże wieże do zabawy z podestami o wysokości 150 cm lub 210 cm i modułami dodatkowymi są świetne dla starszych dzieci - i długotrwałej zabawy.

Gdzie znajdę dokładne wymiary placu zabaw?

Ostatnie zdjęcie w galerii na stronie danego produktu zawiera informacje o długości, wysokości i szerokości artykułu.

Czy wszystkie akcesoria pasują do wszystkich placów zabaw?

Kierownice, lunety itd. można zamontować na każdym placu zabaw w miejscu, gdzie Twoim zdaniem będą najlepiej pasowały. Zjeżdżalnie muszą oczywiście pasować do podestu Twojego placu zabaw.

Ile dzieci jednocześnie może się bawić na jednym placu zabaw?

Zasadniczo nie ma żadnych wymogów dotyczących liczby bawiących się dzieci. Należy jednak pamiętać, że poszczególne podesty mają maksymalną nośność 100 kg. Maksymalne obciążenie elementów takich jak huśtawka, zjeżdżalnia itd. wynosi 50 kg.

Jakie jest maksymalne obciążenie placu zabaw w kilogramach?

Stosujemy następujące wartości orientacyjne: nasze belki huśtawek/belki poprzeczne mają maksymalną nośność 100 kg, nasze standardowe siedziska do huśtawek dla dzieci - 50 kg. Granica obciążenia poszczególnych podestów to 100 kg.

Czy konieczne jest stosowanie mat bezpieczeństwa?

W obszarach publicznych obowiązkowe jest stosowanie mat bezpieczeństwa. Ile ich potrzebujesz i gdzie je umieścić możesz znaleźć na stronie produktu, w dokumencie PDF znajdującym sie pod szczegółami produktu. Do prywatnego korzystania z naszego wyposażenia placów zabaw nie istnieje wymóg prawny dotyczący mat bezpieczenstwa. Jesli twoja wieża stoi jednak na twardej ziemi, przykładowo na kamienistym podłożu, zalecamy dla bezpieczeństwa użycie mat chroniących przed upadkiem.

Czy mogę zamocować huśtawkę na drzewie?

Zasadniczo jest to oczywiście możliwe. Jednak gałąź musi być wytrzymała i nie mieć rozgałęzień, które mogłyby stwarzać zagrożenie dla dzieci podczas huśtania. Nasze okrągłe obejmy do huśtawek doskonale nadają się do tego celu. Musisz jednak pamiętać, że montaż na innych przedmiotach wykonujesz na własną odpowiedzialność.

W jaki sposób musi być zamontowana huśtawka?

Tak jak w przypadku naszych placów zabaw, również słupki huśtawki muszą zostać zamocowane kotwami zabetonowanymi w podłożu. Na stronie danego produktu znajdziesz zalecane przez nas kotwy.

Ile miejsca potrzebuję na huśtawkę? Jaki jest odstęp bezpieczeństwa?

Z reguły zalecamy ustawienie huśtawki w bezpiecznej odległości dwóch metrów od innych dużych przedmiotów lub przeszkód.

Ile kilogramów może wytrzymać huśtawka?

Stosujemy następujące wartości orientacyjne: nasze belki huśtawek/belki poprzeczne mają maksymalną nośność 100 kg, nasze standardowe siedziska do huśtawek dla dzieci - 50 kg.

Czy w Wickey mogę także kupić piasek?

W Wickey nie sprzedajemy piasku. Wysokiej jakości piasek do swojej piaskownicy znajdziesz jednak w dobrze zaopatrzonym sklepie z materiałami budowlanymi.

Dlaczego pokrywa piaskownicy nie zamyka się całkowicie?

Małe szczeliny między deskami lub między pokrywą a piaskownicą zapobiegają powstawaniu pleśni z powodu gromadzenia się wilgoci.

Jak zapobiec tworzeniu się pleśni lub grzyba?

Nasze drewno jest impregnowane ciśnieniowo. Podczas tego procesu środek impregnujący jest wciskany w drewno pod wysokim ciśnieniem. Proces ten chroni drewno nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale również przed organizmami, których rozwój mógłby zniszczyć drewno. Możesz samodzielnie aktywnie zapobiegać pleśni, odpakowując drewno od razu po otrzymaniu i przechowując je w suchym miejscu aż do montażu.