• 10 lat gwarancji¹
  • Darmowa wysyłka od 250 zł
  • Ponad 1 milion zadowolonych klientów
  • Elastyczne opcje płatności

TOP 10

minus-circle plus-circle Czy plac zabaw powinien być przymocowany do podłoża?

Nawet jeśli Twój plac zabaw zdaje się być stabilny i bezpieczny: aby zapewnić bezpieczeństwo Twoim dzieciom zalecamy, aby każdy plac zabaw zakotwiczyć do podłoża. Dzięki zakotwiczeniu jeszcze bardziej podniesiesz stabilność placu zabaw lub huśtawki! Wszystkie kotwy przykręcone są do słupków ścianki wspinaczkowej i w zależności od wybranego rodzaju kotwy - nie są widoczne z zewnątrz. Ogólnie zalecamy zakotwiczenie w podłożu każdego słupka placu zabaw prowadzącego do podłoża. Drabinki i ścianki wspinaczkowe należy także zamocować 2 kotwami. 

Wskazówka: nasze kotwy kątowe nadają się idealnie do każdego placu zabaw.

minus-circle plus-circle Jak zakłada się podstawowy szkielet i jak należy zabetonować kotwy?

W przypadku osadzania kotew w betonie/montażu podstawowego szkieletu należy postępować w następujący sposób:

  • Zamontuj podstawowy szkielet i ustaw go w docelowym miejscu. Zwróć przy tym uwagę na odległości bezpieczeństwa podane w instrukcji montażu.
  • Zaznacz miejsca na słupki, tam, gdzie ma stać podstawowa konstrukcja. Przesuń podstawowy szkielet tak, aby można było wykopać wszystkie otwory.Uwaga: otwory powinny mieć około 70 cm głębokości i około 30 cm średnicy.
  • Zamontuj kotwy po wewnętrznej stronie słupków.
  • Zmontuj podstawowy szkielet i ustaw go w docelowym miejscu.
  • Plac zabaw musi być wypoziomowany. Aby to ułatwić, użyj kamieni lub drewnianych klinów.
  • Wlej gotowy beton do otworów, aż będą wypełnione do ok. 60 cm. Upewnij się, że tylko kotwy są pokryte betonem, a słupki są odsłonięte.
  • Po wyschnięciu betonu resztę można uzupełnić ziemią.

Upewnij się, że słupki wsporcze placu zabaw mają kontakt z podłożem podczas betonowania. Prawidłowe zakotwienie jest niezbędne dla stabilności Twojego placu zabaw i pomaga uniknąć niebezpieczeństwa. Dodatkowo chroni śruby przed przedwczesnym rdzewieniem.

minus-circle plus-circle Czy potrzebuję planu fundamentów, aby ustawić plac zabaw?

Plan fundamentów nie jest konieczny, ponieważ plac zabaw najpierw należy całkowicie zmontować, a następnie zabetonować w docelowym miejscu. Zobacz pytanie 2, aby uzyskać więcej informacji na temat budowy szkieletu.

minus-circle plus-circle Czy konieczne jest wstępne nawiercenie otworów na śruby?

Po wyschnięciu drewna na częściach placu zabaw zalecamy wstępne nawiercenie otworów przed wkręceniem wkrętów. W ten sposób można zminimalizować ryzyko powstawania pęknięć. Ponadto zapobiega to uszkodzeniu stopu śrub i przedwczesnemu rdzewieniu.

minus-circle plus-circle Gdzie mogę znaleźć instrukcję montażu placu zabaw Wickey?

Instrukcję montażu dostarczymy wraz z zamówieniem w załączonej torbie śrubowej. Jeśli, wbrew oczekiwaniom, nie zostanie uwzględniony, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta za pośrednictwem [email protected], a my wyślemy Ci go ponownie.

minus-circle plus-circle Czy można zbudować plac zabaw w sposób inny niż podany w opisie?

Dobre samopoczucie i bezpieczeństwo bawiących się dzieci są zawsze najważniejsze dla Ciebie jako rodzica oraz dla nas. Z tego powodu zalecamy budowanie naszych placów zabaw zgodnie z instrukcją montażu. Chociaż prawie wszystkie nasze place zabaw są skonstruowane i zaprojektowane w taki sposób, aby można je było ustawić w odwrotnej kolejności, budowa zgodna z instrukcją montażu pozwala uniknąć niebezpieczeństw.

minus-circle plus-circle Jakiego drewna używa firma Wickey?

Impregnowane drewno Wickey z sosny i świerku pochodzi z naturalnych i zrównoważonych upraw i zapewnia wyjątkową trwałość w zastosowaniu na zewnątrz. Nadaje naszym produktom solidne podstawy, które zapewniają wesołą i bezpieczną zabawę.

minus-circle plus-circle W jaki sposób i kiedy można się kontaktować?

Można z nami kontaktować się drogą o formularzu kontaktowym i klasycznie przez telefon.

Możesz skontaktować się z nami od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 12:00 pod następującym numerem telefonu: +48 (0)22 2922 238
Między 9:00 a 12:00 nasz polski personel chętnie Ci pomoże. Następnie nasza anglojęzyczna obsługa klienta jest dostępna do godziny 12:00.

Prosimy o uwzględnienie uwagi na gorącej linii.

minus-circle plus-circle Czy kierowca firmy spedycyjnej pomoże mi wnieść urządzenie do zabawy na teren mojej posesji?

Towar jest dostarczany „do krawężnika”, a dalej musisz wziąć sprawy w swoje ręce.

minus-circle plus-circle W jaki sposób należy odsyłać mniejsze artykuły?

Jeśli zwracane artykuły są artykułami spedycyjnymi, uzgadniamy z Państwem termin odbioru dla spedytora i przejmujemy całość kosztów zwrotu.

Przy mniejszch artykułach, prosimy Cię o ich zwrot droga pocztowa.

Wskazówka: wybierz firmę kurierską która była odpowiedzialna za dostarczenie towaru. Najczęściej cena przesyłki jest w takim przypadku najkorzystniejsza.

Dla szybszego i bezproblemowego przebiegu zwrotu, polecamy użycie naszego formularzu zwrotów. Nie jest to jednak obowiązkowe.

Ładuję...

Porównaj Produkty

chevron-right